Istnieje wiele ciekawych i skutecznych form oszczędzania pieniędzy. Sporo osób z nich korzysta, ponieważ uświadamiają sobie, że pieniądze leżące bezproduktywnie na kontach lub oszczędzane w przysłowiowej skarpecie tracą swoją wartość, a inwestycje pozwalają z kolei na pomnażanie swoich oszczędności. Istnieje wiele różnych możliwości oszczędzania oferowanych między innymi przez banki i inne firmy oraz instytucje finansowe.

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się lokaty inwestycyjne – mówią specjaliści z Nest Banku. Dzięki nim można zapewnić sobie stałe pomnażanie gotówki przy jednocześnie niskim ryzyku związanym z inwestycją. Są to więc produkty finansowe godne uwagi. Warto zwrócić uwagę na ich pięć najważniejszych atutów.

Odsetki gwarantowane przez bank

Lokaty inwestycyjne to produkty finansowe, które wiążą się z niskim ryzykiem. Co prawda pieniądze są inwestowane przez banki, jednak ryzyko nietrafionych inwestycji jest bardzo niskie, ponieważ odpowiadają za nie analitycy i fachowcy posiadający wieloletnie doświadczenie. Dodatkowo banki oferują tak zwane gwarantowane oprocentowanie, które klient otrzyma nawet, jeśli jego inwestycja będzie nieudana. Im wyższa kwota gwarantowana tym mniejszy będzie udział klienta w wypracowanym zysku, ale z drugiej strony opcja ta jest bardziej bezpieczna. Jeśli ktoś jednak się nie boi to może zdecydować się na lokaty inwestycyjne z niższą kwotą gwarantowaną, ale za to zapewniające o wiele lepsze zyski w przypadku trafionych inwestycji.

Czytaj także  Jak działa konto oszczędnościowe? Wyjaśniamy

Lokaty te są w stanie skutecznie pokonać inflację

Wiadomo, że jednym z czynników wpływających niekorzystnie na bezproduktywnie odkładane pieniądze jest proces inflacji, czyli spadku wartości pieniądza z upływem czasu. Oznacza to, że będziemy w stanie po pewnym czasie kupować mniej za podobne kwoty. Na szczęście na rynku dostępne są liczne lokaty inwestycyjne, które są w stanie zrekompensować inflację, a nawet zapewnić dodatkowy zysk.

Lokaty inwestycyjne stanowią rezerwę finansową

Bardzo ważną zaletą wspomnianych lokat jest to, że zapewniają one płynność portfela. Często korzystają z nich inwestorzy odkładający pieniądze czekające na dobrą okazję do inwestycji. Zwykle korzystają oni z lokat krótkoterminowych i w ten sposób pomnażają swoje pieniądze, gdy czekają na możliwość zainwestowania.

Małe ryzyko inwestycyjne

Wielu ludzi boi się ryzykownych inwestycji, w ramach których szansa na poniesienie strat jest spora, ale w zamian za to oferują bardzo wysoki zysk, jeśli okażą się trafne. Lokaty inwestycyjne stanowią świetne połączenie bezpieczeństwa i dobrych zysków. Bardzo często klienci banków korzystających z takich produktów finansowych zarabiają sporo, nawet pomimo tego, że spory procent zysków trafia do banku. Ludzie chętnie sięgają po lokaty inwestycyjne ze względu na wspomnianą wcześniej kwotę gwarantowaną nawet w przypadku nietrafionej inwestycji.

Łatwy mechanizm działania

Lokaty inwestycyjne są bardzo łatwe w zawieraniu, ponieważ dzisiaj można zrobić to przez Internet w krótkim czasie. W związku z tym coraz większa liczba osób decyduje się na takie produkty finansowe. Można je zawierać na krótki i długi okres on-line, a także można je kończyć przed czasem za pomocą jednego kliknięcia.

Czytaj także  Bezpieczne i pewne paczki kurierskie