Lista używanych przez nas kosmetyków bywa czasem dość długa. Kremy, szampony, peelingi, żele, maseczki – każdy z nich uzależniamy często od rodzaju skóry, włosów czy cery. Darmowe próbki kosmetyków skłaniają nas do testowania i kupowania coraz to nowych rodzajów. Wszystko po to, aby dokładnie i skutecznie pielęgnować nasze ciało. Czy mimo naszej różnorodności istnieją jednak kosmetyki, które stosować może każdy bez względu na wiek czy płeć?

 

Dla kobiet i mężczyzn

Półkę na kosmetyki w łazience z reguły dzielimy na dwie strefy. Jedna przeznaczona jest dla niej, druga z reguły mniejsza – dla niego. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna posiadają osobno dobrane kosmetyki, które używają podczas codziennej pielęgnacji. Darmowe próbki kosmetyków rozdawane w drogeriach są zwykle podzielone na damskie i męskie. Warto jednak pamiętać, że istnieją takie produkty, które mogą być bezpiecznie używane przez każdego. Przykładem może być bezzapachowy sztyft do ust czy krem ochronny, który chroni przed mrozem, regeneruje i nawilża skórę.

Naturalna uniwersalność

Popularność kosmetyków na bazie naturalnych składników wciąż rośnie, dlatego coraz częściej decydujemy się na zastąpienie nimi innych produktów. Czasem wystarczą jedynie darmowe próbki, które zachęcą nas do zmiany kosmetyków. Korzyści, jakie niosą ze sobą to nie tylko pozbycie się chemicznych dodatków w pielęgnacji, ale również szerokie zastosowanie. Oto przykład kosmetyków, których główne zalety to naturalność i uniwersalność:

Czytaj także  Najważniejsze zasady kredytu konsolidacyjnego - dowiedz się, jak to działa!

Masło Shea

Jest to produkt, który posiada wiele właściwości odżywczych. Regeneruje i odżywia skórę oraz odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się skóry. Chroni również przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak mróz czy wiatr. Masło Shea wykorzystywane jest w kremach i balsamach, ale sprawdza się również jako maska do włosów czy pomadka do ust.

Olej migdałowy

Olej z migdałów jest całkowicie naturalnym kosmetykiem. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany przez osoby z problemami dermatologicznymi oraz kobiety w ciąży czy nawet noworodki. Nie podrażnia skóry oraz nie uczula. Wykorzystywany jest do pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów.

Uniwersalne kosmetyki nie tylko do pielęgnacji

Istnieją produkty, które posiadają szerokie zastosowanie w kosmetyce, ale sprawdzają się również w zupełnie innych dziedzinach. Przykładem może być oliwka dla dzieci. Jest ona niezwykle skuteczna w natłuszczaniu skóry oraz olejowaniu włosów. Wykorzystywana jest także jako dodatek do masek i odżywek do włosów. Posiada jednak również niecodzienne zastosowanie. Przy pomocy oliwki usuniemy różnorakie naklejki np. z mebli, wyczyścimy pędzle kosmetyczne czy nabłyszczymy stalowe elementy. Kolejnym produktem, który zaskakuje nas swoją uniwersalnością, jest wazelina. Stosuje się ją zarówno jako pomadkę do ust, jak i krem pod oczy czy balsam do rąk. Jej mniej pielęgnacyjne zastosowanie kryje się w możliwości wykorzystania jej jako zabezpieczenia skóry podczas farbowania czy dodatku do szminki, dzięki któremu zmienimy jej odcień.

Czytaj także  Czy Facebook może służyć do sprzedaży?

Artykuł sponsorowany przez firmę Tołpa.pl