Pióro kojarzy się z nieprzemijającą elegancją. Osoby piszące piórem cenią sobie luksus, a także wygodę. Sklepy papiernicze oferują nam szeroki wybór jeżeli chodzi o ten przyrząd. Jakie pióro wybrać?


Pióro to bardzo stare i tradycyjne narzędzie do pisania. Korzystają z niego nie tylko dorośli, ale także dzieci. Moda powraca, a wraz z nią pióra. W szkołach coraz częściej można spotkać się z dziećmi piszącymi właśnie tym narzędziem. Są to wymogi nauczycieli, a czasem kaprys rodziców bądź ich pociech. Powoli  w zapomnienie odchodzą zwykłe długopisy. Pióra kulkowe to świetnie rozwiązanie dla każdego, bez względu na wiek.

Wszystko o piórach kulkowych

Istnieją różne rodzaje piór. Jednym z najbardziej popularnych jest piórko kulkowe. Od innych różni się tym, że jest czymś pomiędzy długopisem a piórem wiecznym. Jest to idealny wybór dla osób początkujących. Pisanie nim jest łatwe oraz wygodne w użytkowaniu. Zasilane może być tuszem poprzez tłok lub nabojami.

Decydując się na zakup pióra należy mieć na uwadze przede wszystkim komfort jego używania. Należy zwrócić uwagę na stalówkę, sposób zasilania atramentem, wagę, uchwyt, markę oraz wygląd. Wszystko to zależy od naszego gustu oraz preferencji.

Pióro kulkowe to idealny produkt przede wszystkim dla dzieci. Jest to narzędzie doskonałe do nauki pisania. Nie jest tak wymagające oraz problematyczne w obsłudze jak pióro wieczne. Mimo to sprawia, że pisząc nim wyrabia się charakter pisma. Odpowiedni chwyt pióra to także ważna kwestia. Pisząc piórem kulkowym także da się wyrobić ten nawyk. Pióra kulkowe posiadają dobrej jakości tusze. Nie rozmazują się oraz szybko wysychają. Dodatkowo wybór jest bardzo szeroki więc każdy, nawet najbardziej wybredny człowiek znajdzie coś dla siebie. Bogata paleta kolorów zachęci zwłaszcza dziecko. Dla każdego coś dobrego.

Czytaj także  Tanie przesyłki kurierskie a bezpieczeństwo

Pióro kulkowe to dobry trener pisma wtedy, kiedy chcemy zacząć pisać piórem wiecznym. Wymagają one specjalnego traktowania i obsługi, dlatego warto jest potrenować na czymś o wiele prostszym. Dzięki nauce pisania piórem kulkowym późniejsze używanie pióra wiecznego nie sprawi nam problemu. Dodatkowo, tusz nie spłata nam figla, co lubi robić początkującym osobom.  Kleksy i wielkie plamy z atramentu będą nam obce.

pióra kulkowe w pasażu biurowym

Pióra kulkowe – o czym pamiętać?

Decydując się na kupno pióra kulkowego nie trzeba martwić się o szukanie nabojów z atramentem. Przeważnie dołączane są one do zestawu. Są one lekkie oraz łatwe w użyciu. Nawet mała ręka dziecka będzie w stanie dobrze trzymać pióro. Sprawi to, że dziecko nie będzie skupiało się na napinaniu mięśni dłoni, a na pisaniu. Wiele modeli posiada także specjalne okienko, które pozwala na podglądnięcie ilości pozostałego tuszu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie ponieważ dzięki temu nie zaskoczy nasz wypisany atrament.

Podczas kupna należy także pamiętać o tym, aby rozmiar pióra był odpowiednio dopasowany do naszej dłoni. Da nam to komfort podczas pisania. Zbyt małe oraz zbyt duże pióro kulkowe może wywoływać u nas ból dłoni, a także poczucie niezadowolenia. Ważny jest także wymiar pióra. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Gdzie będziemy go używać? Sklepy oferują nam pióra w podstawowym wymiarze, ale także te mniejsze, które idealnie zdadzą się podczas podróży. Niewielkie pióra idealnie mieszczą się w kieszeni czy małej kieszonce plecaka.

Czytaj także  Kiedy warto zainwestować w profesjonalną okleinę samochodową?