tanie przesyłki kurierskie

Ogólnie usługi kurierskie uważane są za najlepsze, przede wszystkim, ze względu na krótki czas realizacji zamówienia. Jako klienci poszukujemy nie tylko szybkich, ale i tanich przesyłek kurierskich. Niektórzy uważają, że niska cena jednoznaczna jest z niezbyt wysokim standardem usług. Nie jest to do końca prawdą ale każdą ofertę warto rozważyć.

Które firmy są najtańsze?

Ceny przewozu uzależnione są od tego, jak daleko nasza przesyłka ma być dostarczona i w jaki sposób. Najtańsze są przesyłki w obrębie np. jednego miasta, natomiast najdroższe są przesyłki międzynarodowe, a zwłaszcza nadawane drogą lotniczą. Drugi czynnik decydujący o cenie, to wielkość i waga przesyłki . Wszystkie firmy kurierskie mają określone maksymalne wymiary przesyłek, kiedy zostaną one przekroczone, wówczas pobierane są dodatkowe opłaty. Tanią przesyłkę kurierską można zamówić u brokera. Brokerzy kurierscy zazwyczaj negocjują ceny z przewoźnikami i dzięki temu proponują nam niższe, atrakcyjniejsze ceny. Aby obniżyć koszty przesyłki, możemy również skorzystać, z tzw. przesyłek nierejestrowanych lub ekonomicznych. Jednak w takich przypadkach czas dostarczenia może się znacznie przedłużyć.

Aby znaleźć taniego kuriera możemy skorzystać z internetowych porównywarek usług kurierskich, dzięki którym , po wpisaniu wymiarów i wagi paczki, otrzymamy listę przewoźników wraz z proponowaną ceną podanej przesyłki. Można zatem, w bardzo prosty sposób, znaleźć odpowiadającą nam ofertę.

Czytaj także  Jak działa konto oszczędnościowe? Wyjaśniamy

Czy tanio oznacza bezpiecznie?

Tanie przesyłki kurierskie nie oznaczają wcale, darmowych. W tej kwestii trzeba być realistą i nie oczekiwać, że przesyłka zagraniczna kosztować będzie tyle co krajowa. W najlepszym wypadku może okazać się, że niska cena powoduje dłuższy czas dostarczenia. Zdarzają się przypadki, w których czas dowiezienia przesyłki miejskiej przypominał czas dowozu paczki za granicę. Ponadto, bardzo często, w przypadku tanich, nierejestrowanych przesyłek, dochodzi do ich zniszczenia lub zagubienia. Podobnie jest, kiedy kurierzy obniżają ceny poprzez rezygnację z ubezpieczenia paczki lub gdy zgadzamy się na niepodpisanie umowy z kurierem. Nie mamy wtedy możliwości dochodzenia swoich praw. Dodatkowo, firmy kurierskie zaniżające ceny usług, często mają pojazdy nieprzystosowane do przewozu przesyłek, co niesie za sobą ryzyko ich zniszczenia.

Dużym wyzwaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa przesyłkom kurierskim, zwłaszcza kiedy trzeba przewieźć je na dużą odległość. W trakcie transportu zarówno samochody, jak i kurierzy narażeni są na różnego rodzaju wypadki losowe. Aby zapobiec najgorszemu, jeszcze przed nadaniem, należy dokładnie zabezpieczyć przesyłane paczki (przed wilgocią, rozerwaniem i zniszczeniem) odpowiednio je pakując. Zazwyczaj jednak przewoźnicy starają się, by wszystkie paczki dotarły do celu na czas i bezpiecznie. Sprawdzonym sposobem jest wyposażenie kurierów w system GPS i telefon GSM, dzięki którym przekazują oni informacje dotyczące transportu i realizacji usług. Po nadaniu przesyłki możemy zatem sprawdzić gdzie w danej chwili się ona znajduje.

Czytaj także  Najważniejsze zasady kredytu konsolidacyjnego - dowiedz się, jak to działa!

Mimo wielu trudności przesyłki kurierskie, nawet te tanie, są dzisiaj najpewniejsze. Aby nie zostać oszukanym, należy zachowac rozwagę przy wybieraniu usługodawcy. Pamietajmy, że nie zawsze najtańsze usługi oznaczają najlepsze. Nie należy jednak generalizować.