Posiadanie własnego konta bankowego nie jest dzisiaj wyznacznikiem luksusu tylko podstawą, o której powinien pamiętać każdy człowiek żyjący w dzisiejszych nowoczesnych czasach. Konto umożliwia dokonywanie szybkich płatności internetowych, opłacanie rachunków, a także pozwala na wygodne otrzymywanie różnych świadczeń czy też przelewów wynagrodzenia od pracodawców.

 

Na polskim rynku działalność prowadzi wiele banków, które oprócz kredytów oferują konto osobiste. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach prowadzenie takiego rachunku wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za jego posiadanie. Często sporo należy zapłacić za karty debetowe wydawane do konta, a dodatkowo banki lubią zmieniać regulaminy i wprowadzać, zmieniać oraz podnosić opłaty za konto osobiste.

Co zrobić, gdy bank zaczyna nas irytować?

 

Częste zmiany regulaminów oraz wprowadzanie coraz wyższych opłat, mogą być irytujące, szczególnie dla stałych klientów, którzy nie tylko nie otrzymują żadnych ciekawych ofert, ale jeszcze muszą sporo płacić, podczas gdy nowi klienci mogą liczyć na różne korzyści. Warto więc zmienić konto osobiste, gdy okazuje się, że płacimy bankowi coraz więcej.

 

Wśród wielu klientów banków panuje przekonanie, że konto osobiste oraz powiązana z nim karta, powinny być w pełni darmowe. Na szczęście szeroki dostęp do ofert banków sprawia, że każdy ma możliwość porównywania ofert i poszukiwania kont, które są dopasowane do zróżnicowanych wymagań. Duża konkurencja między bankami sprawia, że znalezienie coraz lepszych ofert nie stanowi większego problemu.

Czytaj także  Digitalizacja dokumentów w nowoczesnej firmie

 

Najczęstsza przyczyna zmiany banku to nie tylko podwyżka opłat i prowizji oraz regulaminów, w wyniku których trzeba dokonywać transakcji na znacznie wyższe kwoty, aby uniknąć opłat za karty i prowadzenie kont. Na szczęście konto osobiste w innym banku może być korzystniejsze, szczególnie dla nowych klientów.

Co z płatnymi kontami bankowymi?

 

Oczywiście nie oznacza to, że należy całkowicie rezygnować z płatnych rachunków bankowych. Istnieją bowiem banki, które w zamian za to zapewniają bardzo wysoką jakość usług oraz dostęp do konta przez telefon, Internet czy też za pośrednictwem funkcjonalnej aplikacji mobilnej. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na opłaty, ale również na usługi oferowane w ramach konta osobistego.

 

Często nowi klienci banków mogą liczyć na darmowe konta, podczas gdy my jaki klienci z dużym stażem musimy płacić za coś co inni mają za darmo. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest przejście do innego banku, ale można również spróbować skontaktować się z infolinią. Może się bowiem okazać, że bank jest w stanie przekształcić stare konto w nowe konto osobiste z umową zapewniającą większe korzyści.

Gdzie szukać najlepszych rachunków bankowych?

 

Poszukiwania banków oferujących konta, nie są bardzo trudne. Wystarczy przejrzeć zasoby Internetu, aby znaleźć liczne reklamy, ogłoszenia czy też strony z rankingami i porównywarkami ofert. Można również skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże dopasować konto osobiste do konkretnych wymagań użytkownika.

Czytaj także  Dziś każdy ma konto osobiste. Sprawdź zalety posiadania tego produktu finansowego