Standardowy spinacz do papieru jest jednym z najlepiej zaprojektowanych produktów wszech czasów. Klips może pomieścić kilkadziesiąt arkuszy papieru, podczas gdy w podstawowej formie składa się tylko z trzech zwojów drutu. Wśród pozostałych artykułów biurowych nie zajmuje prawie wcale miejsca. Czy tak genialny artykuł biurowy można zastąpić czymś lepszym?

Klipsy plastikowe a spinacze

Wydaje się, że odwieczna debata tocząca się od lat: klipsy biurowe czy spinacze do papieru – nie będzie mieć końca. Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które pomogą wciąż niezdecydowanym wybrać odpowiedni artykuł biurowy.

Spinacz został zaprojektowany w latach 90. XIX wieku i od tego momentu jego wygląd się nie zmienił, pomimo braku patentu. Jest powszechnie uznawany za jeden z  najpopularniejszych wynalazków na świecie. Drut spinacza jest na tyle elastyczny, aby owijać wiele arkuszy papieru i jednocześnie utrzymać je na miejscu. Dodatkowo robi to bez tworzenia dużego tarcia, które mogłoby ​​rozedrzeć papier. Spinacz do papieru jest łatwo dostępny w większości obszarów roboczych, lecz w rzeczywistości wypada nieco gorzej w  porównaniu do swego krewniaka klipsa. Kłopoty z spinaczami polegają na tym, że często wsuwają się w inne papiery. Klips jest ponadto zdecydowanie bezpieczniejszym artykułem biurowym niż cienki spinacz. Dodatkowo, klips biurowy jest dostępny również w bardzo małych rozmiarach, które trudno uznać za nieporęczne.

Czytaj także  Czym jest i co oferuje nakładka mobilna Teta ME dla firm?

Jakie klipsy wybrać?

  1. Klipsy do segregatorów występują w rozmiarach od „mini”, które mogą być używane do małych zadań ( do 20-25 arkuszy) do „dużych”, które można wykorzystać do przechowywania razem ponad 150 kartek na raz. Klipsy stanowią trwalsze mocowanie niż spinacze do papieru i  nie zaplątują się między innymi artykułami biurowymi. Klipsy do segregatorów są również idealne do ponownego wykorzystania, ponieważ wracają do pierwotnego kształtu po zdjęciu z  ryzy papieru. Ich powłoka jest sprężysta i odporna na zadrapania. Pasują do każdego rodzaju pracy, zarówno dużej, jak i małej. Należy jedynie pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru, ponieważ umieszczenie zbyt wielu arkuszy w  klipie do segregatora może pozostawić niewielki ślad lub wcięcie w papierach. Takie klipsy zdecydowanie ułatwiają archiwizację i są niezbędne w każdym biurze.
  2. Aby uzyskać bardziej profesjonalny wygląd od standardowych klipsów biurowych, należy rozważyć użycie spinacza do prezentacji. Eleganckie, metalowe wykonane z niklowanego metalowe klipsy są idealne do spięcia ważnego raportu lub dokumentów wysyłanych do klienta. Wykonane z niklowanego metalu. Zapewniają dłuższą trwałość, która nie pogarsza się z upływem czasu, a srebrne polerowane wykończenie zapewnia o  perfekcyjnym przygotowaniu ich posiadacza. Dodatkowo, można je wykorzystać również np. do przyczepiania papieru do rysownicy.