wrocław (3)

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych w miast w Polsce, które chętnie odwiedzają turyści. Ponadto jest pełne energii miejsce, które chyba nigdy nie śpi. Ciekawe wydarzenia kulturalne odbywają się w otoczeniu pięknej przyrody, wspaniałych zabytków i prężnie rozwijającej się gospodarki. Jeśli chcemy rozpocząć studia, Wrocław jest idealnym miejscem. Jaką uczelnię wybrać?

Studia, Wrocław – czy to dobre połączenie?

Studia, Wrocław – czy to dobry pomysł? Na to pytanie nie ma innej odpowiedzi niż pozytywna. Stolica Dolnego Śląska to jedno z najważniejszych miast akademickich Polski, które przyciąga studentów bogatym zapleczem naukowym. W tym mieście można też prowadzić prawdziwie studenckie życie, gdyż jest to miasto tętniące życiem. Po skończeniu studiów bez problemu znajdziemy pracę, gdyż rynek pracy w tym mieście jest bardzo duży. Młodym ludziom, którzy kończą studia, Wrocław daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. We Wrocławiu jest blisko 150 tysięcy studentów, którzy przyjeżdżają tu z wielu zakątków Polski, a nawet spoza naszego kraju. Wśród atutów miasta wymienia się także bliskość do innych ośrodków europejskich. Stolica Dolnego Śląska stawia na rozwój zaawansowanych technologii. We Wrocławiu swoje siedziby mają ośrodki badawcze i międzynarodowe koncerny, rozwija się tu sektor informatyczny oraz przemysł środków transportu, metalowy i elektroniczny.

Czytaj także  Pióro kulkowe, na jakie się zdecydować?

Dlaczego studia, Wrocław i dobra uczelnia to najlepszy zestaw?

We Wrocławiu działa wiele dobrych i renomowanych uczelni, m.in.: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich i Akademia Muzyczna. Cenione są także niektóre z uczelni prywatnych. Szczególnie polecany jest Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, który zajął pierwsze miejsce w kategorii kierunki o żywieniu i żywności. Kolejne pierwsze miejsce należące do tej uczelni przyznano w kategorii weterynaria dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Kto chce podjąć politechniczne studia, Wrocław może śmiało wybierać, gdyż bardzo ceniona jest także Politechnika Wrocławska, która prowadzi chętnie wybierane i doceniane kierunki – gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury, technologia chemiczna, biotechnologia oraz inżynieria chemiczna i procesowa na Wydziale Chemicznym oraz zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym.

Wrocław to najszybciej rozwijające się miasto Dolnego Śląska oraz jeden z największych ośrodków akademickich w kraju. Studia, Wrocław, kariera – to realny plan dla osób, które podejmą naukę w tym mieście.