Biuro prezesa to miejsce, które powinno podkreślać prestiż tego stanowiska. Tutaj znaczenie ma wszystko – meble, biurko, a nawet fotel. Odpowiedni fotel dla prezesa musi być nie tylko elegancki, ale również komfortowy – m.in. po to, by stanowił odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Jaki powinien więc być fotel idealny?

 

Fotel drewniany

 

Drewniany fotel sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego – i bez wątpienia taki jest. Dużą popularnością cieszą się biurowe fotele obrotowe z drewnianym siedziskiem i oparciem, stojące na stalowej nóżce. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno specjalnie wyselekcjonowane, najczęściej jest to buk lub orzech – są one odporne na mechaniczne uszkodzenia i ścieranie. Fotel prezesa musi być wygodny i sprzyjać siedzącej pracy – właśnie dlatego siedzisko pokrywa się elegancko wyglądającą, miękką eko-skórą, którą dodatkowo łatwo utrzymuje się w czystości.

 

Fotel skórzany

 

W biurze prezesa firmy dobrze będzie prezentował się również obrotowy fotel skórzany. To niezwykle luksusowy mebel, który świetnie podkreśla nowoczesne wnętrze. Skórzane fotele wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, np. skóry bydlęcej. Większość z nich wydaje się być bardzo masywna i niekomfortowa, ale to tylko pozory – takie fotele są bardzo wygodne, stanowią dobrą podporę dla pleców nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Czytaj także  Czym jest i co oferuje nakładka mobilna Teta ME dla firm?

 

Konstrukcja fotela wykonywana jest ze stali, ramiona fotela mogą być drewniane lub aluminiowe – wypolerowane aluminium idealnie kontrastuje ze skórą. W zależności od wystroju gabinetu prezesa, można wybrać skórę w dowolnym kolorze – od beżu, poprzez wiele odcieni brązu, aż po czerń.

 

Fotel siatkowy

 fotele-biuro-siedzenia-meble

Fotel siatkowy często prezentuje się nieco mniej prestiżowo niż fotel skórzany, ale też może wyglądać bardzo elegancko. Takie fotele są bardzo popularne, również ze względu na bardziej przystępną cenę. Siedzisko i oparcie tapicerowane jest siatką – stąd właśnie określenie tego typu foteli. Wbrew pozorom, siatka jest bardzo mocna i trudno ją w jakikolwiek sposób przerwać. Najczęściej taki fotel ma wysokie oparcie – dzięki temu nawet bardzo wysoka osoba może swobodnie z niego korzystać i prowadzić w nim długie rozmowy czy negocjacje.

 

Na co należy zwracać uwagę?

 

Fotel prezesa, niezależnie od materiału, z którego został wykonany, musi być przede wszystkim wygodny. Element obowiązkowy to podłokietniki – ich zadaniem jest stanowienie podpory dla rąk podczas pracy przy biurku. Nie mogą być zbyt wąskie ani nieruchome. Odpowiednie ustawienie podłokietników nieco odciąży pracujące przy komputerze ręce i może zapobiec rozwojowi nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak łokieć tenisisty.

Czytaj także  Prowadzenie firmy w nowoczesnym wydaniu

 

Bardzo ważne jest również odpowiednie oparcie. Musi mieć kształt profilowany do kształtu kręgosłupa – najlepiej, jeśli dodatkowo fotel będzie miał ruchome podparcie lędźwiowe. Dobre oparcie powinno mieć funkcję odchylania, aby w czasie przerwy odpowiednio odciążyć kręgosłup.

 

Siedzisko fotela nie może być zbyt głębokie ani zbyt płytkie. Jeśli nie będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb, siedzenie na takim fotelu będzie bardzo męczące, przede wszystkim dla pleców.