tanie przesyłki kurierskie

Coraz więcej osób robi zakupy przez internet. Dużym zainteresowaniem cieszą się również portale aukcyjne oferujące przedmioty używane. Prywatne osoby wystawiają niepotrzebne już rzeczy czy ubrania, które mogą się jeszcze komuś przydać. Najczęściej wysyłane są one przesyłką kurierską. Jak znaleźć dobrego przewoźnika oferującego wysoką jakość usług?

Tanie przesyłki kurierskie

Na rynku usług kurierskich konkurencja jest bardzo duża i pojawiają się coraz to nowsze firmy. Ciężko jest czasami zdecydować się, która z nich będzie najlepsza. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru przewoźnika? Pierwszą rzeczą jest oczywiście cena, która dla większości jest najistotniejszym kryterium. Należy jednak wziąć pod uwagę także inne aspekty. Przede wszystkim ważna jest jakość usług oraz opinie o danej firmie. Najważniejszą rzeczą jest terminowe dostarczanie paczek w całości bez żadnych uszkodzeń. Każdy przecież chce, aby jego przesyłka dotarła do adresata bezpiecznie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, które są zawarte w podstawowej kwocie. Niekiedy w cenie jest wliczone ubezpieczenie na kwotę 1000 złotych. Bardzo ważna jest także możliwość dokupienia dodatkowych usług. Czasami nadawcy zależy na dostarczeniu przesyłki pod wskazany adres o konkretnej godzinie lub nawet w weekend.

Jak znaleźć firmę kurierską?

Tanie przesyłki kurierskie są oferowane przez wielu przewoźników. Na pewno dobrze jest porównać ceny przed podjęciem ostatecznej decyzji. Bardzo czasochłonne jest na pewno wchodzenie na każdą stronę przewoźnika i sprawdzanie cen. Najlepiej jest skorzystać pośrednika kurierskiego, w którego ofercie znajduje się kilku różnych przewoźników i można w ciągu kilku chwil porównać koszty i warunki. Dodatkowo pośrednicy mają podpisane bardzo często korzystne umowy, dzięki czemu ceny przesyłek są znacznie niższe, niż miałoby to miejsce, zamawiając bezpośrednio u konkretnej firmy kurierskiej. Na pewno można także poczytać opinie zamieszczone w internecie i sprawdzić, czy nie ma żadnych problemów z dostarczaniem paczek w terminie i bez uszkodzeń.

Czytaj także  Czy istnieją kosmetyki uniwersalne?

Jak nadać paczkę firmą kurierską?

Nadanie paczki firmą kurierską jest bardzo proste. Nie trzeba wychodzić nawet z domu. Wystarczy wejść na stronę pośrednika kurierskiego lub konkretnego przewoźnika i wpisać niezbędne informacje. Należy oczywiście podać dane adresata i odbiorcy. Trzeba zważyć paczkę i podać wymiary. Można przy okazji zaznaczyć dodatkowe opcje, jeśli zachodzi taka konieczność. Na końcu należy podać termin, w którym kurier ma się zgłosić po paczkę i zapłacić za przesyłkę. Paczka najczęściej jest odbierana następnego dnia i w ciągu 24 godzin trafia do odbiorcy, choć przewoźnicy mają na dostarczenie 48 godzin. Bardzo ważne jest odpowiednie zapakowanie paczki. Jeśli wewnątrz znajdują się delikatne lub szklane przedmioty, to najlepiej jest umieścić naklejkę na pudełku „uwaga szkło”. Wówczas przewoźnik będzie wiedzieć, że z paczką należy obchodzić się bardzo delikatnie.

Dodaj komentarz