Szkoła – jedynie latem uczniowie starają się zapomnieć o obowiązkach, jakie czekają na nich od nowego roku szkolnego. Rodzice cieszą się, że przez prawie dwa miesiące nie muszą gonić swoich pociech do nauki. Zanim jednak nadejdzie wrzesień będą musieli pomyśleć o wyprawce jaką potrzebuje każdy uczeń.

Wyprawka do 1 klasy

Wyprawka szkolna bardzo często kojarzona jest tylko i wyłącznie z pierwszą klasą. Dlaczego? Ponieważ w następnych latach kupno wyprawki kojarzone jest tylko i wyłącznie z uzupełnianiem rzeczy, które pociecha zdążyła zużyć w klasie poprzedniej.

Sprawdź: https://www.pasazbiurowy.pl/blog/artykuly-szkolne/wszystko-co-jest-potrzebne-do-szkoly-lista/

Jakie rzeczy do szkoły przydadzą się w 1 klasie? Na pewno tornister lub plecak. Wielu rodziców idzie ze swoim rozumowaniem w myśl tradycji – skoro ja miałem tornister, to i moje dziecko będzie je miało. Nie zapominajmy jednak o tym, że świat idzie do przodu. Dzisiaj nie patrzmy przez wzgląd na tradycję, tylko przez praktykę, funkcjonalność, no i co najważniejsze – zdrowie!

Zaczynając od końca. Wybierzmy tornister, który nie będzie wielkim obciążeniem dla kręgosłupa dziecka. Niektóre z dostępnych modeli na rynku mają tak ciężkie stelaże, że dorosłemu ciężko sobie z nim poradzić, a co dopiero dziecku. Tornister powinien mieć lekką konstrukcję i zapewniać stabilność. Kupując taki element do szkoły, należy sprawdzić, czy ma on odpowiedni certyfikat i jest polecany przez urzędy przyjazne dzieciom. W internecie można znaleźć listę firm produkujących tornistry, które otrzymują znak przyjazny dziecku.

Czytaj także  Święta DIY – dowiedz się, co możesz zrobić w domu

Wielu rodziców wybiera jednak plecaki, które są coraz bardziej modne i zyskują wielką rzesze fanów. Sam plecak nie ma tak ogromnej wagi, jak tornister, ponieważ nie posiada metalowego stelażu. Należy jednak sprawdzić, czy jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dobrym pomysłem są plecaki z tkaniny wodoodpornej. Dzięki temu plecak będzie w stanie poradzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak również z przypadkowo wylanym sokiem w plecaku. Dzieci mają swoich ulubionych bohaterów. Wybierając plecak warto postawić na taki z jego ulubieńcami. Na pewno dziecku będzie raźniej w 1 klasie, jeżeli będzie miał tak fajny plecak przy sobie.

Piórnik i cała reszta

W 1 klasie warto postawić na sztywny piórnik z wyposażeniem, gdzie dziecko będzie miało pod ręką przyrządy do pisania, mierzenia i kolorowania. Tutaj znowu ukłon w stronę dziecka, które na pewno pokocha piórnik ze swoimi ulubieńcami bajkowymi.

Oprócz piórnika dziecku na pewno przyda się worek na kapcie. Na poziomie edukacji wczesnoszkolnej dzieci muszą mieć przy sobie paputki na zmianę do sali. Są one na ogól trzymane w worku podpisanym w szatni szkolnej. Pamiętajmy – worek również powinien mieć przyjazny dla oka dziecka nadruk.

Wśród innych przedmiotów, jakie potrzebne są w szkole nie można zapomnieć o zeszytach. Na poziomie 1 – 3 klasy tych zeszytów nie będzie tak dużo. Będzie na pewno potrzebny zeszyt do nauki pisania, jak również do matematyki.

Czytaj także  Kluczowe postulaty dla stabilizacji finansów JST

Dodaj komentarz